Používáte LinkedIn ?

Že Vám LinkedIn nic moc neříká? Tak to je velká škoda. Je to profesní sociální síť, na které se potkávají profesionálové a řeší své pracovní zájmy. Je přímo určená na získávání pracovních kontaktů, nových pracovních nabídek, čerpání zajímavých informací z business sféry. Od roku 2012 je v češtině a základní nastavení je zdarma. Aktivně na této síti působí vedle osobních uživatelů také firmy.

V současné době tuto celosvětovou sít využívá přes 500 milionů uživatelů. Na osobním profilu se nachází životopis obsahující informace o vzdělání a pracovních zkušenostech. Doporučujeme osobní profil udržovat stále aktuální (aktuální pozice, absolvované kurzy, jazyková úroveň, dovednosti) a k pracovním zkušenostem napsat alespoň základní informace o náplni práce (co máte na starosti, s kým přímo spolupracujete atd.) Můžete se zde poté spojovat s dalšími uživateli a budovat profesní síť, diskutovat nad zajímavými tématy. Můžete zde být součástí různých skupin, dokážete vyhledat bývalé spolužáky nebo současné kolegy z práce. Především se zde pak můžete dostat k zajímavé pracovní nabídce.

Personalisté v současné době nespoléhají jen na nově příchozí životopisy po zadání inzerátu, ale aktivně vyhledávají zajímavé kandidáty především na LinkedIn. Nejvíce zaregisrovaných profilů z Česka jsou potom z našich největších měst, ale kouzlu LinkedInu propadají pomalu ale jisté také uchazeči z menších měst a regionů.

Každý zaměstnanec dnes musí myslet alespoň zčásti jako podnikatel a svoji osobní značku budovat průběžně. Jste-li odborníkem ve svém oboru, pravděpodobně už nikdy nebudete muset aktivně vyhledávat práci – stačí si vytvořit profil na LinkedInu a uvidíte, že o zajímavé nabídky nebudete mít nouzi.

Profil na LinkedIn si zaregistrujete zde. Registrace je jednoduchá a zvládne ji každý. Profil si pak můžete založit rovnou ve více jazycích, ale má to svá úskalí, proto si někteří uživatelé vytvoří pouze jeden profil a popisky zde vytvoří rovnou třeba dvojjazyčně. Nejčastěji česky a anglicky. Doporučujeme si dát do profilu fotku, ať jste snáze dohledatelní. Pokud chcete, aby Vaše fotka byla veřejná pro ostatní uživatele, které ještě nemáte ve své síti, tak nezapomeňte zakliknout možnost „veřejné“ u Vaší profilové fotky:

ŠKOLENÍ PODNIKÁNÍ #SOCIALNISITE

Dne 21.2.2018 od 9.30-12:00 pořádáme v prostorách naší agentury Nový start (Karlovo nám. 62/51, Třebíč) pro ženy školení na využívání sociálních sítí při podnikání či jiné práci. Pokud byste měli zájem o více informací o sociální síti LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram či Youtube, jste srdečně zvány mezi nás. Přihlásit se můžete na e-mailu: zuzana.zateckova@novystart.com. Cena je 500 Kč.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.